فراپویش

مواد کفپوش های اپوکسی

بستن

پرایمر کفپوش اپوکسی

پرایمر اپوکسی :
اولین مرحله انجام کفپوش اپوکسی تمیز کاری کف میباشد  که با توجه به و ضعیت کثیفی آن به روشهای مختلفی انجام میشود پس از آن   ساب زدن کف جهت تمیزی هرچه بیشتر و ایجاد خط و خش مناسب بایستی انجام شود . پس ازاتمام این دو مرحله انجام پوشش پرایمر بر روی کف بایستی انجام شود در این مرحله  مایع رقیق اپوکسی با نفوذپذیری بالا بر روی کف ریخته بایستی  با چسبندگی مناسبی پس از خشک شدن بتواند سطح را از نظر عبور رطوبت با استحکام لازم ایزوله نماید  و با ایجاد سطحی با چسبندگی بالا لایه بعدی را از جدایش کفپوش در آینده  حفظ نماید .بنابراین عمر و دوام کفپوش مستقیما به کیفیت پرایمر آن بستگی زیاد دارد و انتخاب نوع مناسب پرایمر و خشک بودن و تمیزی سطح هنگام انجام آن از اهمیت زیادی برخورداراست .پرایمرهای کفپوش اپوکسی عمدتا به دو گروه زیر تقسیم میشوند :
پرایمر کفپوش اپوکسی پلی آمید : EPD-01
این پرایمربر پایه رزین بیسفنول ( ) وهاردنر پلی آمید ( ) تولید و ارائه میشود در تولید این محصول از حلال ترکیبی خاصی استفاده شده است که بوسیله آن ویسکوزیته محصول تقلیل یافته تا قابلیت نفوذ آن به بتن و بستر خود افزایش یابد .  این محصول چسبندگی بسیار مناسبی به کف داشته  و لایه های بعدی بخوبی به آن میچسبد و همچنین  به خاطر داشتن انعطاف پذیری مناسب دچار ترک و شکستگی نمی گردد .
پرایمر کفپوش اپوکسی پلی آمین  EPN-06
این نوع پرایمر بر پایه رزین بیسفنول () و هاردنر پلی آمین () تولید و ارائه میشود و بوسیله حلال خاصی ویسکوزیته ان کاهش یافته  ودر سطح بتن  نفوذ و پس از سخت شدن  سطح بتن سخت میگردد این محصول بدلیل حساسیت بیشتر آنها به رطوبت کف اکثرا در مکانهای بسیار خشک و مکانهای خاص استفاده شده وسطح آن سخت و شکننده میگردد  به علت گرانتر بودن و همچنین موارد بالای گفته شده در اکثرا مکانها جهت انجام کفپوش اپوکسی از  پرایمر پلی آمید استفاده میگردد .
بستن

رقیق کننده کفپوش اپوکسی

رقیق کننده های  اپوکسی فعال یا  واکنش کرا
این رقیق کننده ها در واکنش شرکت کرده و قسمتی از بایندر غیر فرار را تشکیل میدهند این رقیق کننده ها فرار نبوده و بخار نمیشوند . این مایعات که دارای ویسکوزیته کم میباشند با مخلوط شدن با رزین اصلی باعث کاهش ویسکوزیته نهایی میشوند و علاوه بر این رقیق کننده ها باعث بهبود انعطاف پذیری رزین نیز میگردند و حبابهای هوا تشکیل شده از واکنش سریعتر خارج میشوند.
رقیق کننده های اپوکسی غیر فعال
این رقیق کننده ها در واکنش شرکت نکرده و فرار میباشند و معمولا تبخیر بالایی دارند . این حلالها باعث کاهش ویسکوزیته میشوند و مشکلاتی را بو جود میآورند که از جمله میتوان به کاهش استحکام آن  نهایی پس از خشک شدن ، خطر آتش سوزی ،تبخیر و خطر مسمومیت توسط آن اهمیت بالایی برخوردار است
روکش-کفپوش-های-اپوکسی
بستن

روکش کفپوش اپوکسی

از سری محصولات فراپویش است که بر پایه رزین اپوکسی بیس فنل آ و هاردنر پلی آمین تولید میگردد این محصول پس از خشک شدن به علت یکپارچه بودن و عایق خوب الکتریکی بودن و خواص ضد میکربی پوشش مناسبی جهت صنایع و مکانهای بهداشتی بوده و به علت قیمت مناسب و کیفیت بالا و خصوصیات به شرح زیر مشتریان زیادی داشته و یکی از تولیدات اصلی شرکت میباشد .
  •  خاصیت لول شوندگی عالی که باعث ایجاد سطوح صاف و بدون موج میگردد .
  • بدلیل دارا بودن مواد کیفی ضد حباب حباب نمیدهد.
  • بدلیل نداشتن حلالهای غیر فعال استحکام و خاصیت ضد خش آن بسیار عالی میباشد .
  • به علت مواد مصرفی مرغوب و فرمولاسیون پیشرفته چشم ماهی نمیزند .
  • سطح آن با توجه به مواد کیفی و فرمولاسیون مناسب آن دچار اعوجاج نمیشود .
  • در رنگهابی متنوع طبق سفارش قابل تامین است .
  • در مقادیر نسبتا کم قابل سفارش است .
  • بسیار سخت بوده و بسادگی دچار خط و خش نمیگردد.
بستن

لایه میانی کفپوش اپوکسی

از سری محصولات فراپویش است که بر پایه رزین اپوکسی بیس فنل آ و هاردنر پلی آمین تولید میگردد این محصول با ویسکوزیته مناسبتر و با قیمت بسیار مناسب  خود نسبت به رقبا یکی از مواد لایه میانی محبوب بین مجریان بوده و در بسیاری از پروژه ها در کشور استفاده شده است. ویسکوزیته مناسب چسبندگی عالی به کف و قیمت مناسب مهمترین مشخصه این محصول میباشد